איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  אושר תיקון לקריטריון האולימפי הישראלי

אושר תיקון לקריטריון האולימפי הישראלי

תאריך: 10/11/2020
אושר תיקון לקריטריון האולימפי הישראלי
בעקבות מגיפת הקורונה והשינויים בלוחות התחרויות בישראל ובעולם, בוצע תיקון לקריטריון האולימפי הישראלי לשחייניות ושחייני הבריכות. לפי התיקון, אליפות הולנד הפתוחה ברוטרדם (6-3 בדצמבר) תיחשב כתחרות קריטריון, כמו גם תחרות ה"טריילז" 2020, שתיערך ב-18-16 בדצמבר בבריכה הלאומית במכון וינגייט. השינוי, אשר הועלה וגובש בוועדה ההישגית, אושר אמש (שני) על ידי הנהלת האיגוד.

השינוי בוצע מתוך הבנה כי הלכה למעשה, בעקבות מגיפת הקורונה השחייניות והשחיינים לא השתתפו באף תחרות מטרה, לא כל שכן תחרות מטרה בבריכות 50 מטר, מאז דצמבר 2019 (גביע אמסטרדם). לאחר שאושרה השתתפות נבחרת ישראל (במתכונת מצומצמת במיוחד) על ידי האיגוד ההולנדי ומשרד הספורט ההולנדי, הוחלט כי תחרות זו, המוכרת כתחרות קריטריון על ידי פינ"א, תוכר כך גם על ידי האיגוד.

נציין, כי עד למועד הגעת הנבחרת המצומצמת להולנד, לא נוכל לדעת בוודאות שאכן התחרות תיערך וכי אכן יתאפשר לנבחרת לקחת בה חלק, ולכן בכל מקרה יינתן דגש מקצועי לתחרות הטריילז בארץ (18-16 בדצמבר). יועץ העל של האיגוד ומאמן מרכז המצוינות בארה"ב דייויד מארש, המאמן הלאומי לוקה גברילו ומאמן מרכז המצוינות בווינגייט ועוזר מאמן הנבחרת אהוד סגל, המליצו שלושתם פה אחד על המתווה. הקריטריון כולל כמתוכנן עוד שתי תחרויות סמוכות בחודש יוני, זאת כמובן בהתאם להגבלות בארץ ובאירופה שכולנו תקווה שיאפשרו לקיימן.

תחרות הטריילז בישראל תתמקד בשחייניות ושחיינים בגילאי נוער ובוגרים המעוניינים לנסות ולקבוע קריטריון אולימפי, כאשר בהתאם להנחיות משרד הבריאות גם תחרות זו תיערך במתכונת מצומצמת יותר מהרגיל. התקנון המלא לתחרות יפורסם בימים הקרובים.

כמו כן, ביום ראשון הקרוב תיערך שיחת ZOOM פתוחה לכל מאמני/ות ומנהלי/ות האגודות, בה תוצג הצעה ללוח תחרויות מחודש להמשך השנה, על מנת לשמוע התייחסויות והערות ולתקן בהתאם להן, כדי שכבר בשבוע הבא יאושר לוח תחרויות חדש לטובת כל שחייניות ושחייני ישראל.

לקריטריון הישראלי המלא
לקריטריון הבינלאומי

צרו קשר


דוא"ל Timna@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200