איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  הגיע לשיא בזמן: ההתקדמות של טומרקין ב-ISL

הגיע לשיא בזמן: ההתקדמות של טומרקין ב-ISL

תאריך: 17/11/2020
הגיע לשיא בזמן: ההתקדמות של טומרקין ב-ISL
העונה של יעקב טומרקין בליגת השחייה הבינלאומית ה-ISL הסתיימה אמש (שני) בחצי הגמר בדונה ארנה בבודפשט, לאחר שקבוצתו איירון סיימה במקום השלישי ולא העפילה לגמר הליגה. עבורנו, הגיע הזמן לסכם את עונת הבכורה של הפיינליסט האולימפי במפעל היוקרתי, שהציבה בפניו אתגרים שלא הכיר והסתיימה בטעם הכי מתוק שאפשר עם שני שיאי ישראל במשחי המעורב אישי.

העונה של איירון החלה עם מחלתו של הגביסט המוביל רוברט גלינטה הרומני, מה שקידם את טומרקין לעמדת גביסט מוביל, לצד תפקידו כשחיין מעורב בכיר. התוצאה הייתה לוחות זמנים קשים במיוחד, שכללו בין היתר 4 זינוקים למים תוך כשעה באחד הימים, או 100 גב ו-100 מעורב עם 3 דקות הפסקה ביום אחר.

ככל שהעונה התקדמה, כך גם טומרקין בן ה-28 התקדם, וניתן לראות זאת היטב בתוצאות. לצד כמה משחים שהשתנו עבורו עם הזמן, היו שלושה משחים אותם שחה בכל ארבע התחרויות של העונה הסדירה, וכן בחצי הגמר - 200 גב, 200 מעורב אישי ו-100 מעורב אישי. לפניכם טבלה של תוצאותיו בכל אחד מהמשחים הללו, כאשר התוצאות שמהוות שיפור לזמני העונה שלו מודגשות.


כפי שניתן לראות, בכל אחד משלושת המשחים הללו טומרקין שיפר באופן עקבי את תוצאותיו בארבע מתוך חמש התחרויות בהן שחה. בכל פעם גילח עוד כמה עשיריות מזמנו, עד לשיאים המיוחלים בתחרות האחרונה. ניתן רק לדמיין כמה עוד היה יכול טומרקין להוריד מזמנו אם קבוצתו הייתה מעפילה גם לגמר, שייערך בשבת ובראשון הקרובים.

כעת, אחרי חודש אינטנסיבי במיוחד, יעשה השחיין של מכבי אשדוד, יחד עם מאמנו ד"ר לאוניד קאופמן, את המעבר מהבריכות הקצרות לארוכות, במטרה לשחות מהר בתחרות הקריטריון האולימפי שתיערך במכון וינגייט ב-18-16 בדצמבר, עוד חודש בדיוק. כזכור, טומרקין טרם קבע את הקריטריון לטוקיו במשחה החזק שלו, 200 מעורב אישי, ולפניו שלוש תחרויות בהן הוא יכול להשיג אותו - תחרות הקריטריון בדצמבר ושתי תחרויות בחודש יוני. זמן הקריטריון הוא 1:59.67 ד', 8 עשיריות לאט משיאו של טומרקין (1:58.86) ובהחלט בר השגה, במיוחד בהתחשב בכושרו הנוכחי.

צרו קשר


דוא"ל Timna@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200