איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  12 שעות ו-367 ק"מ לזכרה של קרן

12 שעות ו-367 ק"מ לזכרה של קרן

תאריך: 12/12/2020
12 שעות ו-367 ק"מ לזכרה של קרן
יש רגעים שהשחייה חזקה יותר מהכל, ואתמול (שישי) חווינו זאת במלוא העוצמה, כאשר נערך משחה מיוחד לזכרה של קרן טנדלר בבריכת וייסגל ברחובות. רס"ר קרן טנדלר הייתה שחיינית תושבת רחובות וגם המכונאית המוטסת הראשונה במערך המסוקים הכבדים יסעור. קרן נהרגה באוגוסט 2006 במלחמת לבנון השנייה, בעת שירות מילואים בטייסת 114, והיא חיילת צה"ל היחידה שנהרגה במלחמה זו.

בשש השנים האחרונות, הונצח זיכרה של קרן בתחרות שחייה למאסטרס בבריכה בה שחתה. השנה, האירוע היה בספק בשל הקורונה והמגבלות, אולם למרות הכל הצליחו חבריה, שחייני המאסטרס של איגוד השחייה, והחברה העירונית לתרבות ספורט ונופש ברחובות, לארגן אירוע שחייה מותאם ומעט אחר בהשראתה - לא מוותרים, שוחים ונושמים 2020, למרות מגבלות התקופה.


במשך 12 שעות רצופות, מבוקר עד ערב, שחו ספורטאים בנשמה, צעירים ובעיקר מבוגרים, שכמו קרן, פשוט אוהבים את השחייה. 160 שחייניות ושחיינים מכל הארץ הגיעו, חלקם התרגש מריח הכלור אחרי חודשים ללא שחייה. כולם זינקו למים, שחו עם חיוך למשך זמן שבחרו בין שעה לשלוש שעות כל אחד, התחרו בתוך כך במרחק 100 מטר חופשי, והוכיחו מה שכולנו ידענו - שספורט טוב לבריאות.

להשלמת התמונה הצטרפו שחייני מכבי וייסגל ויחד עם מ"מ ראש העיר יניב מרקוביץ', מנהל אגף הספורט דורון שמחי, נציג האיגוד נצר שומר שלום ומשפחת טנדלר ערכו טקס קצר והדלקת נרות. בין הזמנים המהירים שנקבעו בתחרות ניתן לציין מבין הבנים את אריאל ברון (מכבי שוהם) עם 1:02.27 ואת שני מוסקונה (מאסטרס רחובות) מבין הבנות עם 1:12.25. קבוצת TLV NEMOS היתה הגדולה ביותר עם 31 משתתפים.

(מ"מ ראש העיר יניב מרקוביץ' עם הוריה של קרן)

כל הקילומטרים שצברו משתתפי האירוע במים נספרו ונצברו למרחק של 367 ק"מ, מספר מרשים ואף מעל למצופה לפני תחילת ההרשמה. משפחת טנדלר, יחד עם חברת ההפקה של הדר בן דרור, הבטיחו להעניק מלגה לזכרה של קרן, בהתאם למספר זה, לאחת השחייניות המצטיינות ברחובות.

לתוצאות, סיפורים ותמונות נוספות מהאירוע ניתן להיכנס לאתר האירוע.


צילמו: גיא שמואלי ואיתי איתמר

צרו קשר


דוא"ל Timna@isr.org.il
טלפון 09-8851970
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200