ליאוניד קאופמן ימונה לאחראי על פיתוח השחייה באגודות

18/08/2016

 

בשיחות שהתקיימו בשבועות האחרונים בין יו״ר איגוד השחייה סימון דוידסון לבין קאופמן, איתו הגיעה השחייה הישראלית לשיאים חסרי תקדים, ועם ההחלטה באיגוד השחייה לשכור את שירותיו של המאמן האמריקאי דייב מארשף קיימו קאופמן ודוידסון מספר שיחות, לאחריהן החליטו כי קאופמן ימונה לתפקיד אחראי פיתוח ולא ימשיך בתפקידו כמאמן הלאומי.

 

קאופמן החל את דרכו בעולם השחייה הישראלית בשנת 1991 באקדמיית המחוננים במכון וינגייט, והחל משנת 1994 הצטרף למסגרות השונות באיגוד השחייה.

החל משנת 2001  הושאל קאופמן ממכון וינגייט לאיגוד השחייה, כשמקביל לעבודתו באיגוד המשיך להיות המאמן הראשי של האקדמיה. בשנת 2005 מונה קאופמן למאמן הלאומי של נבחרות ישראל בשחייה.

 

קאופמן הוביל דורות של שחיינים ישראלים להשגים בינלאומיים מרשימים, בהם מדליות באליפויות אירופה, גמרים באולימפיאדות ואליפויות עולם ותחתיו הגיעה השחיה הישראלית להכרה מקומית ובינלאומית מרשימה.

בין ההשגים הבולטים תחת שרביטו של קאופמן היו העפלתם של איתן אוברך ויואב ברוק, שהיו חניכיו האישיים והיוו חלק מנבחרת השליחים של ישראל, לגמר השליחים באולימפיאדת אלטלנטה 1996, 

 העפלתו בשנת 2000 של איתן אורבך לגמר האולימפי ב- 100 גב, העפלתו של יעקב טומרקין בלונדון 2012 לגמר אולימפי ב-200 גב, 

העפלתו של יואב גת לגמר אליפות העולם ב- 200 גב בשנת 2001, הופעתו של גל נבו בגמר אליפות העולם  2009 ב- 400 מעורב גמר, ומדליית הארד של מיקי חליקה בגמר אליפות העולם בבריכות ארוכות, בשנת 2007. כל אלה לצד עשרות מדליות באליפויות אירופה השונות הן בגילאי הבוגרים והם בגילאי הנוער.

 

סימון דוידסון: ״החלטנו ללכת לדרך מקצועית שונה ולחשיבה מקצועית אחרת וליאוניד, בכנות מרשימה ויוצאת דופן ביצע ביחד איתי חשיבה פתוחה וגלויה באשר לעתידו ולעתיד השחייה הישראלית. הגענו יחד למסקנה כי אנחנו רוצים לבצע ריענון, לשנות שיטות אימון וחשיבה, ואחרי 20 שנים יחדיו לפעול בדרך מקצועית אחרת. יחד עם זאת אני לא מוכן לוותר על הידע העצום שיש לליאוניד ועל התשוקה שלו לתת את אותו הידע לשחייה הישראלית ולכן מינינו אותו לאחראי הפיתוח בשטח. ליאוניד יהיה בשטח, עם האגודות השחיינים והמאמנים וידאג לפיתוח ולצדדים הטכניים של השחיינים. אני מעריץ את ליאוניד ומוקיר לו תודה, על הגישה שלו, ההשקעה והמסירות, המקצועיות הבלתי מתפשרת ועל כל מה שהוא עשה למען השחייה הישראלית כולה. ״.

 

ליאוניד קאופמן: ״אני בעד השינוי בשחייה הישראלית, ובעד השינוי במסגרות שחייני העילית. זאת החלטה משותפת תוך אמון מלא בין סימון דוידסון לביני. כדי לבדוק בצורה מעמיקה אם השיטה בה עבדנו במשך שנים ארוכות מאוד עבדה נכון, אנחנו חייבים לנסות שיטה שונה. השיטה החדשה היא  גישה עם פילוסופיה אמריקאית מודרנית לתהליכי האימון. האיגוד נהג באומץ וביחד עם ההסכמה המקצועית שלי החלטנו לשנות שיטה. כמו בכל תחום בספורט צריך לנסות כדי להתקדם, והשינוי הזה הוא לצורך התקדמות. אחריות לתוצאות נותן רק בנק שוויצרי וגם זה לא במאה אחוזים. אני נשאר בשחייה הישראלית ואמשיך לתת את הידע והנסיון שלי לשחייה הישראלית, רק שאעשה זאת בדרכים אחרות, וזה יהיה בתחום טיפוח אגודות מאמנים ושחיינים בשטח.אני מרגיש שלם עם ההחלטה שלנו, מרגיש שלם עם עצמי ואהיה חלק חיובי ופעיל בשינוי הזה״.

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

צרו קשר

ornit@isr.org.il

09-8851970

09-8851969

 

בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200

שלוחה 1 - מחלקת רישום ותחרויות

שלוחה 2 - מנהל מקצועי

שלוחה 3 - הנהלת חשבונות

שלוחה 4 - אופרציה ושחייה אומנותית

שלוחה 5 - מנהלת המשרד משלחות, חופשות חיילים

 

  • FACEBOOK LINK
  • INSTAGRAM LINK
  • YOUTUBE LINK