אלופת העולם במים פתוחים בזינוק ראשון למים כשחיינית ישראלית

28/11/2017

בשורה גדולה לשחייה הישראלית עם עלייתה ארצה של אלופת העולם אווה פביאן.

 

אווה פביאן בת ה-24, שחיינית המים הפתוחים עלתה לישראל מארה"ב ונרשמה כשחיינית אגודת הפועל בית שמש. פביאן תתאמן במרכז למים פתוחים שהקים איגוד השחייה, במכון וינגייט כאשר מטרתה היא מדליה באולימפיאדת טוקיו 2020.

 

על אף גילה הצעיר לענף זה, השחיינית בעלת מספר הישגים חסרי תקדים; פביאן ניצחה את אליפות העולם בשנת 2010 במשחה 5 ק"מ, סיימה עם מדלית ארד את משחה 25 ק"מ באליפות העולם בברצלונה בשנת 2013, והוכרזה כאלופת אמריקה במשחקי היבשת האמריקאית (פן אמריקן) במרחק האולימפי 10 ק"מ בשנת 2015.

 

לאחר השלמת הליכי העלייה לישראל התייצבה השחיינית לתחרות הליגה שנערכה בקאנטרי בית שמש וביצעה את הזינוק הראשון שלה למים כשחיינית ישראלית. אמנם הפעם שחיינית המרחקים הארוכים שחתה 50 מ' בלבד, אבל בשביל אווה פביאן זה היה ציון דרך חשוב ביותר בקריירה, ואלה דבריה: "תמיד חלמתי לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים. כבר בשנת 2013 חשבתי לעלות ארצה אבל הייתי במכללה והעדפתי לסיים את תוכנית הלימודים. היום קפצתי בפעם הראשונה כשחיינית ישראלית ומפה אני ממשיכה לאולימפיאדת טוקיו. אני מעוניינת לא רק במשחה 10 ק"מ מים פתוחים אלא גם במשחה 1500 מ' נשים שנכנס עכשיו לתוכנית האולימפית. החיבור עם העיר בית שמש מאוד טוב עבורי ואני גאה להוביל את תוכניות העירייה לקידום ענף השחייה כולו - מתן הכשרה בשחייה לכל ילדי העיר בית שמש. בארה"ב הנושא מאוד חשוב ומשמש כתוכנית למניעת טביעות אצל ילדים (swimming safe)".

 

יו"ר איגוד השחייה, סימון דוידסון שלח מסר חם לפביאן: "איגוד השחייה שמח על הצטרפות אווה לנבחרת ישראל ולייצוג המדינה. נאחל לה בהצלחה רבה בדרך החדשה כשחיינית ישראל".

 

בתמונה: השחיינית אווה פביאן מקבלת ממ"מ ראש עיריית בית שמש מאיר בלעיש את תעודת הזהות החדשה שלה מיד בתום המשחה הראשון שלה כאזרחית ישראלית.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

צרו קשר

ornit@isr.org.il

09-8851970

09-8851969

 

בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200

שלוחה 1 - מחלקת רישום ותחרויות

שלוחה 2 - מנהל מקצועי

שלוחה 3 - הנהלת חשבונות

שלוחה 4 - אופרציה ושחייה אומנותית

שלוחה 5 - מנהלת המשרד משלחות, חופשות חיילים

 

  • FACEBOOK LINK
  • INSTAGRAM LINK
  • YOUTUBE LINK