מלאים מוטיבציה לקדם את השחייה הישראלית - מאמני ישראל חזרו מהשתלמות מאמנים בגרמניה

08/03/2018

15 חניכים של קורס מאמנים בכירים המסיימים בימים אלה את לימודיהם, יצאו לנסיעת סיכום באוניברסיטת לייפציג לחקר מדעי הספורט בגרמניה שנמצאת בחבל ארץ סקסוניה. במהלך השבוע האחרון המאמנים התקבלו באירוח מלא של ראש איגוד השחייה באזור ד"ר וולפרם שפרלינג, שחיין עבר שהגיע להישגים: מקום 8 באולימפיאדת מינכן ומקום 4 באליפות אירופה. ד"ר וולפרם משמש כמדען שחייה בשלושים השנים האחרונות. במהלך הימים האחרונים נחשפו המאמנים למדענים המובילים בגרמניה בחקר ותכנון השחייה הגרמנית. נושאים מתקדמים של תכנון ובחירת תוכניות אימון מתקדמות של איגוד השחייה הגרמני שהועבר ע"י ד"ר וולפרם, ניתוח נתונים של משחים ע"י המדען הראשי של מכון המחקר הגרמני שהועברו ע"י ד"ר יורגן קושלר, תכנון מתקדם של עקרונות אימון הכח והעברה של הכח לסביבת המים שהועבר ע"י המדענית של איגוד השחייה הגרמני, הפרופסור מאירן וויט.

במהלך השהות, המאמנים הבכירים סיירו באקדמיה לספורט שנמצאת כחלק מתוכנית פיתוח הספורט הגרמני ואוניברסיטת לייפציג. באקדמיה לספורט לומדים 600 ספורטאים המתחרים ב 26 ענפים שונים. הספורטאים חיים, לומדים ומתאמנים במרכז הספורט ומקבלים את התנאים האופטימלים להפוך לספורטאים על. לאולימפיאדה האחרונה, האקדמיה של לייפציג היתה אחראית ל 21 ספורטאים אשר ייצגו את גרמניה. יום ההשתלמות התחיל כל יום בשמונה בבוקר והסתיים בשש אחר הצהריים. המאמנים הבכירים יושבים מידי ערב לנתח, להעביר רשמים ולחשוב על האפליקציות המתקבלות מההשתלמות על מצבה של השחייה הישראלית.

הידע הרחב שקיבלו המאמנים, שכלל מבט כללי על תוכניות הספורט ותכנון האקדמיה למצויינות בספורט.

 

ארי לימור: ״למדנו איך מערכת הספורט מתנהלת בגרמניה בכלל ובאיזור שם בפרט, איך מערכת החינוך ומשרד החינוך משמשים כזרוע לקידום הספורט והתמיכה בספורט. הידע שנרכש בהשתלמות שהועבר ע"י מיטב המוחות בספורט הגרמני עזר רבות למאמנים לקבל את ההבנה כי מערכת החינוך בספורט הישראלי חייבת לעבור דרך בשביל להחיל את הספורט הישראלי״.

 

המאמנים הישראלים חזרו עטורי מוטיבציה לשנות ולהשפיע על מערכות החינוך, ועדות הכנסת ועל כל גורם שיכול להניע את השחייה הישראלית אלפי שנות אור קדימה.

 

 

 

 

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

צרו קשר

ornit@isr.org.il

09-8851970

09-8851969

 

בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200

שלוחה 1 - מחלקת רישום ותחרויות

שלוחה 2 - מנהל מקצועי

שלוחה 3 - הנהלת חשבונות

שלוחה 4 - אופרציה ושחייה אומנותית

שלוחה 5 - מנהלת המשרד משלחות, חופשות חיילים

 

  • FACEBOOK LINK
  • INSTAGRAM LINK
  • YOUTUBE LINK