בדרך לקוריאה עוצרים בטריילז: מי קרוב לקריטריון?

25/06/2019

תחרות ה-Trials - ההזדמנות האחרונה לקביעת קריטריונים לאליפות העולם - תיערך בבסוף השבוע הקרוב (שישי-שבת) עם מטרה אחת לנגד עיניהם של כל חובבי השחייה הישראלית - הגדלת המשלחת לאליפות בדרום קוריאה, שתחל ב-21 ביולי. עד כה, מירון חירותי ויעקב טומרקין הבטיחו את מקומם על המטוס, וזה הזמן לבדוק בדיוק עד כמה השחייניות והשחיינים קרובים לקריטריונים נוספים. כמובן שפרט לאלו שמצוינים בכתבה זו, תמיד יכולות להיות הפתעות, והאמת, כולנו נשמח אם יהיו כאלה.

 

תומר פרנקל

סוף השבוע ברומא היה מצוין עבור השחיין הצעיר, ששבר שוב את שיאו ב-100 מטר פרפר והעמיד אותו על 52.16 שניות, חסרות עדיין שתי עשיריות להשגת הקריטריון במשחה זה, כשגם ב-200 חופשי הוא לגמרי בתמונה, שכן שיאו, 1:47.16 ד׳, טוב מהקריטריון, שעומד על 1:47.40 ד׳. ה-100 פרפר הוא ממש בהצגה הראשונה של התחרות ביום שישי, כשה-200 חופשי בהצגת הערב, כך שזהו היום המכריע של פרנקל, שבהחלט הראה שביכולתו לעשות את זה.

 

אנדראה מורז

אנדי היא אחת ההפתעות הנעימות ביותר מרומא, כשקבעה תוצאות פשוט נהדרות עם השוואת שיאה הישראלי ב-50 חופשי (25.12 ש׳) וזמן מהיר גם במרחק הכפול (54.73 ש׳). עדיין חסרו לה שמונה מאיות ב-50 ו-24 מאיות ב-100 כדי להשיג את הקריטריון הקשה ועבורה יהיה זה יום שבת במוקד, כשבבוקר ה-100 ובערב ה-50. כמי שכבר הראתה בעבר שיודעת להתעלות במאני טיים, היא בהחלט בתמונת הסיכויים.

 

יהונתן קופלב

אין לאף אחד עוררין שקופלב הוא שחיין ברמה של אליפות עולם ב-50 מטר גב, אך חוסר מזל בשילוב עם משחים קצת פחות טובים ברומא, הותיר אותו עדיין ללא הכרטיס. זמן היעד שלו הוא 25.17 ש׳, אותו ינסה להשיג בהצגת הערב של שישי. ב-50, כידוע, כל דבר הכי קטן מכריע, אבל אין ספק שלאלוף אירופה ופיינליסט אלוף העולם לשעבר יש את התוצאה הזאת בידיו וברגליו. הפציעה באצבעו אמנם מדאיגה, אך אם אכן יהיה כשיר לשחות, תהיו בטוחים שהוא ייתן את כל מה שיש לו

 

אנסטסיה גורבנקו

השחיינית הצעירה הראתה יכולת טובה ברומא, כולל שתי שבירות של שיא הנוער ב-50 גב, אך פסלה במשחה עליו שמה את הדגש, 200 מעורב אישי, ובכך נמנעה ממנה האפשרות להשיג קריטריון. למרות זאת, מצבה עדיין טוב, שכן היא היחידה שקבעה במשחה זה את הקריטריון הקשוח ביותר, קריטריון ״במהלך השנה״, ולפיכך צריכה להשיג זמן אשרור סולידי יחסית של 2:14.36 ד׳. המשחה ייערך בשבת בערב והבריכה כולה תצפה לו.

 

דניס לוקטב

הזמנים של דניס ברומא דווקא היו מעט פחות מהירים מהמצופה, אולם השיאן הצעיר ממש לא אמר את המילה האחרונה. ה-200 חופשי (שייערך בשישי בערב) הוא המשחה בו הוא הכי קרוב לקריטריון, שעומד על 1:47.40 ד׳, 38 מאיות משיאו. אם יעשה זאת, הוא עשוי אף להקפיץ שני שחיינים נוספים לסגל, להשלמת רביעיית שליחים.

 

 

מרקוס שלזינגר

מרקוס שחה היטב את ה-50 פרפר ברומא, עם 23.84 ש׳, רק 18 מאיות מהקריטריון. אחרי שמירון כבר השיג אותו במשחה זה, הספרינטר הנתנייתי מאוד רוצה להצטרף אליו, ולדבריו חסרות רק ״התאמות קטנות״ כדי שזה יקרה ביום שישי בערב.

 

איתי גולדפדן

אם בספרינטרים עסקינן, החזיסט גם הוא היה קרוב מאוד להשגת הקריטריון ברומא. איתי השווה בתחרות זו את שיאו האישי, עם 27.45 ש׳, כך שכעת חסרות לו רק שש מאיות לזמן המטרה. הוא נראה בכושר מצוין, וזה בדיוק הזמן לקזז עוד כמה מאיות כדי להשיג את הקריטריון. שבת בערב יהיה הזמן בו ינסה לעשות זאת.

 

אביב ברזלי

שיאנית ישראל הצעירה ב-200 גב נמצאת בכושר הטוב של חייה, וזו הסיבה האמיתית להימצאותה כאן ברשימה. אמנם שיאה האחרון ב-200 גב, 2:12.69 דקות, רחוק כשנייה מהקריטריון, אולם מדובר בשחיינית שקיזזה רק ב-2019 כבר כשתי שניות וחצי משיאה. אם תתקרב מספיק, אולי אפילו תוכל לצאת על תקן מיוחד (לוועדה המקצועית יש שלושה כרטיסים להעניק לכאלו שלא השיגו את הקריטריון). רוצים שנפנטז עוד קצת? אם אנסטסיה ואנדי קובעות את הקריטריון, ייתכן אפילו שהוועדה תחליט לשלוח את אביב יחד עם לאה פולונסקי, להשלמת רביעיית שליחים מעורב שלא הייתה לנו כבר זמן רב.

 

 

מיכאל לייטרובסקי

עוד אחת מההפתעות הנעימות ברומא היה הגביסט הצעיר, ששבר שני שיאים אישיים, בראשם 25.32 ב-50 גב. התוצאה הזו מציבה אותו מרחק 15 מאיות בלבד מקריטריון לאליפות עולם, וכשגם הוא במגמת שיפור נהדרת, זה פתאום נראה אפשרי במיוחד. מיכאל ישחה בשישי בערב, כשיקווה שהבריכה הביתית תתן לו את הפער הדרוש.

 

איתי גורביץ׳

לגורביץ׳ הייתה בלי ספק תחרות פחות טובה ברומא, אך עדיין מדובר בשחיין שאסור אף פעם לזלזל בו. שיאו ב-200 מעורב אישי (שייערך בשבת בערב) עומד על 2:00.13 ד׳ מהשנה שעברה, וטוב בתשע מאיות מהקריטריון לאליפות העולם. אם אכן ברומא הייתה זו ״תקלה״ קטנה בלבד, אולי הוא יוכל לתפוס מקום על המטוס לאליפות.

 

 

 

קרדיט תמונה: גיא יחיאלי

 

 

 

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

צרו קשר

ornit@isr.org.il

09-8851970

09-8851969

 

בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200

שלוחה 1 - מחלקת רישום ותחרויות

שלוחה 2 - מנהל מקצועי

שלוחה 3 - הנהלת חשבונות

שלוחה 4 - אופרציה ושחייה אומנותית

שלוחה 5 - מנהלת המשרד משלחות, חופשות חיילים

 

  • FACEBOOK LINK
  • INSTAGRAM LINK
  • YOUTUBE LINK