יולי הגדול בשחייה: כל התחרויות של החודש העמוס בשנה

02/07/2019

חודשי הקיץ הם תמיד עמוסים במיוחד בעולם השחייה, אולם נדמה כי השנה, ככל המדובר על חודש יולי שהחל אתמול (שני), הדבר נכון שבעתיים. תחרויות ארציות ובינלאומיות, כאלו לצעירים, וכאלו למאסטרס, מבריכות, דרך שחייה אמנותית ועד למים פתוחים. וכעת, זה הזמן לעשות סדר ולהכין אתכם היטב. אז שימו משקפת וכובע, אנחנו מתחילים.

 

 

3-7.7 אליפות אירופה לנוער

המשלחת הישראלית לתחרות בקאזאן הרוסית כבר יצאה ומחרתיים תחל להתחרות. התחרות הזאת תמיד הייתה איכותית, אולם בשנים האחרונות, עם הגדלת טווח הגילאים המשתתפים, נראה כי הרמה עלתה עוד יותר. ארבע שחייניות ושישה שחיינים מייצגים אותנו שם ונביא לכם סקירה מפורטת עליהם בהמשך.

4-9.7 האוניברסיאדה

נאפולי באיטליה היא המארחת את המשחקים העולמיים לסטודנטיות וסטודנטים, שתמיד מהווים חוויה אדירה למשתתפים, ולא פעם גם תוצאות מהירות. המשלחת הישראלית מונה ארבעה שחיינים (גלי זילברברג, גיל קיזלר, גיא גרופר ובר סולובייצ'יק) וגם מתוצאותיהם נעדכן כאן באתר. אגב, בסך הכל שני שחיינים ישראלים זכו עד היום במדליות באוניברסיאדה - מיקי חליקה (2 מדליות כסף) וגיא ברנע (כסף וארד).

 

12-20.7 אליפות העולם בשחייה אמנותית

נבחרת השחייה האמנותית, שנמצאת בימים אלו בברצלונה במחנה אימון מפרך לקראת תחרות המטרה, היא זו שתחל את התחרויות בגוואנגז'ו. גם הדואט וגם התרגיל הקבוצתי יהיו במוקד, כשמי שראה אותן בחודשים האחרונים מבין כי הן מוכנות במיוחד.

13-19.7 אליפות העולם במים פתוחים

כמעט במקביל לשחייה האמנותית, ורגע לפני שנכנסים לבריכה, יגיעו שחייני המים הפתוחים ל״מרתון״ של השחייה וינסו להמשיך ולהעלות את רף ההישגים שלהם, שנוסק בשנים האחרונות. מתן רודיטי, חמישי באירופה במרחק האולימפי ל-10 ק״מ למי ששכח, יהיה במרכז העניינים, כמו גם אלופת העולם מ-2010 אווה פביאן. גם שאר חברי המשלחת - יונתן רוסין, עדן גירלואנצה ויובל ספרא, כבר הוכיחו את יכולתם ולפיכך צפויה תחרות מסקרנת עבור הישראלים.

 

19-20.7 אליפות ישראל למאסטרס

גיחה קצרה לארץ ולתחרות הגדולה ביותר של שחייני המאסטרס בישראל. קהילת המאסטרס רק הולכת וגדלה בשנים האחרונות ומי שיגיע לבריכה יכול לצפות לחווייה מהנה במיוחד. וכן, לא מעט שיאי גילאים איכותיים עשויים להישבר, רגע לפני שמשלחת גדולה ומכובדת משחייני המאסטרס תצא לאליפות העולם בדרום קוריאה (אבל זה כבר באוגוסט, אז לכתבה אחרת)

 

21-28.7 אליפות העולם בשחייה

החלק השלישי של התחרות העולמית, אליו ייצאו 11 שחייניות ושחיינים. הרמה תהיה גבוהה במיוחד, כיאה לאליפות עולם שנה לפני משחקים אולימפיים, והישראלים יקוו להתעלות ולחזור עם גמרים באמתחתם. מדובר במשלחת צעירה יחסית כחול-לבן, כולל שני שחייני נוער - אנסטסיה גורבנקו וגל כהן גרומי, ושלושה שסיימו לא מכבר גיל נוער - מיכאל לייטרובסקי, תומר פרנקל ודניס לוקטב. מירון חירותי, איתי גולדפדן ודניאל נמיר מייצגים את ״דור הביניים״, בעוד מי שיתנו את הניסיון במשלחת הם יעקב טומרקין, יהונתן קופלב ואנדראה מורז.

21-27.7 פסטיבל הנוער האירופי

בזמן שבכירי השחיינים ישחו באליפות העולם, יזנקו למים השחיינים הצעירים לתחרות שההגדרה שלה כ״פסטיבל״ היא בהחלט ראויה. היא מכונה EYOF על פי רוב, ויגיעו אליה כמה שחיינים אשר ייצגו את ישראל בבולגריה בנבחרת הקומן, כמו גם כאלו שסיימו גיל קומן אשתקד. אחרי ההצלחה בבורגס, נותר לקוות כי גם בפסטיבל נזכה לראות את דגל ישראל מתנוסס כמה שיותר.

 

22-24.7 אליפות ישראל לצעירים

רגע השיא עבור דור העתיד של השחייה הישראלית, אשר יגיע לבריכה במכון וינגייט בהתרגשות מובנת. 20 שחיינים העפילו בכל קבוצת גיל ובכל משחה, לאחר ארבעה ימי מוקדמות אינטנסיביים (יומיים לכל איזור) ואל תופתעו אם תראו שיפורים משמעותיים בתוצאות.

 

30.7-3.8 אליפות ישראל לנוער ובוגרים

אחרי כל המשימות הבינלאומיות, יחזרו מרבית השחיינים לבריכה בווינגייט כדי לתת אקורד סיום אחד אחרון (עבור רובם) לעונה. עוד מאמץ אחד, לעיני הקהל הביתי, כדי לחתום את השנה עם חיוך. ואז… אפשר לצאת לפגרה.

 

כאן באתר איגוד השחייה אנחנו נעדכן מכל התחרויות, כמו גם בעמוד הפייסבוק ובדף האינסטגרם של האיגוד. ואל חשש, אנחנו מתכננים להמשיך לעדכן גם באוגוסט, שם יש תחרויות מעניינות לא פחות בכל הענפים ולכל הגילאים. בהצלחה!


 

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

צרו קשר

ornit@isr.org.il

09-8851970

09-8851969

 

בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200

שלוחה 1 - מחלקת רישום ותחרויות

שלוחה 2 - מנהל מקצועי

שלוחה 3 - הנהלת חשבונות

שלוחה 4 - אופרציה ושחייה אומנותית

שלוחה 5 - מנהלת המשרד משלחות, חופשות חיילים

 

  • FACEBOOK LINK
  • INSTAGRAM LINK
  • YOUTUBE LINK