כסף לאנסטסיה גורבנקו וארד ללאה פולונסקי בסיום אליפות אירופה לנוער

07/07/2019

אליפות אירופה לנוער הגיע לסיומה הערב (ראשון) בקאזאן, רוסיה, כאשר המשלחת הישראלית הוסיפה שתי מדליות למאזנה בהצגת הגמרים האחרונה, עם מדליית כסף לאנסטסיה גורבנקו (מכבי קריית ביאליק) ומדליית ארד ללאה פולונסקי (מכבי חיפה) במשחה ל-200 מטר מעורב אישי.

 

שתי הישראליות זינקו יחד לגמר וקיוו לחזור על מה שעשו רון פולונסקי וגל כהן גרומי במשחה המקביל לגברים עם פודיום כפול. בסיום, אכן כך היה. גורבנקו נגעה שנייה בקיר עם 2:13.81 דקות, רק שלוש מאיות ממדליית הזהב, בה זכתה זואי פוגלמן הגרמנייה. פולונסקי קבעה 2:14.29 דקות, שיפור של כחצי שנייה לשיאה האישי, וקטפה את הארד.

 

 

גורבנקו אמרה לאחר טקס הענקת המדליות: ״כמובן שרציתי לזכות בזהב, אבל למזלי יש לי עוד שנה בגיל נוער אז אחזור בשנה הבאה כדי להשמיע את התקווה. אני שמחה לחלוק את הפודיום עם לאה ומודה למאמנים שלי באקדמיה - לוקה גברילו, אהוד סגל ולירן וקנין וללודמילה המאמנת האישית שלי עד השנה בקריית ביאליק. עכשיו הפנים כבר לאליפות העולם, אני מקווה לעשות שם תוצאות טובות״.

 

פולונסקי הוסיפה: ״ידעתי שאם אשבור את השיא האישי זה יכול לתת לי מדליה ואני שמחה שעשיתי את זה. עבדתי מאוד קשה בשנה הזאת וכיף שיש לזה תוצאה כמו מדליה באליפות אירופה לנוער. זה הרבה בזכות המאמנים, כמובן, ובפרט חנן שטרלינג ופקה נוטינן המאמנים האישיים שלי במכבי חיפה״.

 

עוד הערב, גל כהן גרומי (הפועל עירוני הוד השרון) סיים במקום השישי את הגמר ל-100 מטר פרפר, עם תוצאה של 53.26 ש׳, כשהנבחרת סוגרת את התחרות עם חמש מדליות בסך הכל. כעת, גרומי וגורבנקו יצטרפו למחנה האימונים של הנבחרת הבוגרת בדרום קוריאה, לקראת אליפות העולם שתחל שם בעוד כשבועיים.

 

 

יו״ר איגוד השחייה, סימון דוידסון אמר בסיום התחרות: ״אני גאה מאוד בשחיינים ובמאמנים על תחרות מצוינת. ישראל מעולם לא זכתה בחמש מדליות באליפות אירופה לנוער, ומעבר לזה, ראינו עוד הרבה מאוד גמרים, כולל לשליחים, ושיאים אישיים כמעט בכל קפיצה למים. יחד עם ההישגים של נבחרת הקדטים, אנחנו רואים שיפור מתמיד בגילאים הצעירים ואני בטוח שזה יבוא לידי ביטוי גם אצל הבוגרים״.

 

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

צרו קשר

Atzmon@isr.org.il

09-8851970

09-8851969

 

בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200

שלוחה 1 - מחלקת רישום ותחרויות

שלוחה 2 - מנהל מקצועי

שלוחה 3 - הנהלת חשבונות

שלוחה 4 - אופרציה ושחייה אומנותית

שלוחה 5 - מנהלת המשרד משלחות, חופשות חיילים

 

  • FACEBOOK LINK
  • INSTAGRAM LINK
  • YOUTUBE LINK