מיושו עד גוואנגז'ו: אליפות העולם מעבר לפינה

09/07/2019

אחרי תומה של אליפות אירופה לנוער, ורגע לפני שגם האוניברסיאדה בנאפולי מגיעה לסיומה, תחל ביום שישי (12 ביולי) אליפות העולם לענפי המים בדרום קוריאה. כבר ביום התחרויות הראשון, הנבחרת הישראלית תחל את דרכה, וזה הזמן לעשות סדר עבורכם, כדי שתדעו בדיוק למה לצפות ואחרי מי לעקוב בשבוע הקרוב בשחייה האמנותית ובמים בפתוחים, עוד לפני ששחייני הבריכה מזנקים ב-21 ביולי. 

 

נבחרת השחייה האמנותית היא זו שתחנוך את הבריכה בגוואנגז'ו, כשבשישי בבוקר (10:00 שעון ישראל) יקפצו למים בנות הדואט למוקדמות תרגיל הטכני, שהגמר אליו ייערך ביום ראשון ב-13:00. את מוקדמות התרגיל החופשי יערכו בנות הדואט ביום שלישי ב-5:00 לפנות בוקר, בתקווה להעפיל לגמר, שייערך ביום חמישי ב-13:00.

 

 

בתרגיל הקבוצתי, תחלנה התחרויות ביום ראשון, 14 ביולי ב-5:00 לפנות בוקר שעון ישראל. ראשית יתחרו הבנות במוקדמות תרגיל הטכני (הגמר ביום שלישי ב-13:00), כאשר מוקדמות התרגיל החופשי ייערכו ברביעי, גם כן ב-5:00 (הגמר בשישי ב-13:30). כמו כן, יתחרו הבנות בתרגיל ה"היילייט" האקרובטי יותר, לו כדאי לצפות, ביום שני ובתרגיל ה"קומבו" (קומבינציה בין הסולו, הדואט והקבוצתי) ביום חמישי

 

הנבחרת מודרכת על ידי המאמנות אנה טרס, לריסה קונין וסבטלנה בלכר וכוללת את שלי בובריצקי (עלה מזכרת בתיה) ועדן בלכר (הפועל גדרות), המתחרות גם בדואט, וכן את טלי אוסטרובסקי (עלה מזכרת בתיה), אמילי גרין (הפועל יובלים ירושלים), מאיה דורף (הפועל דולפין נתניה), אלינה חלמסקי (הפועל יובלים ירושלים), גל ליטמן (יבנה) , ניקול נחשונוב (הפועל יובלים ירושלים), אריאל נשיא (הפועל יובלים ירושלים) ויעל פולקה (גדרות).

 

בינתיים בעיר יושו הנמצאת כ-90 ק"מ דרום-מזרחית לגוואנגז'ו, כבר מתכוננים שחייני המים הפתוחים לתחילת תחרויותיהם. האתר נמצא בחלק היפני-סיני של האוקיינוס השקט, במפרץ מוקף הרים. איזור התחרות עצמו נמצא למעשה בתוך מעגן ספינות בגודל של שלושה ק"מ על שני ק"מ, המוקף כולו בשוברי גלים, ביניהם פתחי יציאה עבור הספינות לים הפתוח. המשמעות - כמעט ואין גלים, לפחות כאשר הרוחות רגועות. טמפרטורת המים אופטימלית עבור השחיינים, 23.5 מעלות צלזיוס בממוצע וכעת כל שנותר לשחיינים הוא לשחות מהר.

 

 

המשחה הראשון יתקיים ביום שבת, 13 ביולי (כל ההזנקות ב-2:00 לפנות בוקר שעון ישראל), והוא ה-5 ק"מ לגברים, בו יטלו חלק יונתן רוסין ויובל ספרא (הפועל עמק יזרעאל). למחרת, תיכנסנה הבנות לעניינים, עדן גירלואנצה ואווה פביאן (הפועל בית שמש), עם המשחה האולימפי ל-10 ק"מ, כשביום שלישי (16 ביולי) תורם של מתן רודיטי (בני הרצליה) ויובל ספרא במרחק האולימפי. ברביעי שתי הבנות ישתתפו ב-5 ק"מ, בחמישי ייערך משחה השליחים הקבוצתי ובשישי (19 ביולי) התחרות תינעל עם המשחה הארוך ביותר, 25 ק"מ, בו יקח חלק יובל ספרא. את הנבחרת מוביל המאמן חנן גלעד ומנהל המשלחת הוא יו"ר ועדת המים הפתוחים באיגוד איציק מלול. כמו כן, מלווים את המשלחת באופן עצמאי אנדריי טוט (מאמן הפועל עמק יזרעאל) וג'ק פביאן, מאמנה של אווה.

 

התחרות ב-10 ק"מ מהווה כמובן גם תחרות קריטריון אולימפי ראשונה, כשרק עשרת הגברים ועשר הנשים שיסיימו במקומות הראשונים (בחישוב של שניים למדינה), ישיגו את הכרטיס לטוקיו. מדינה שהכניסה נציג או שניים לא תשתתף בתחרות ההזדמנות השנייה לקריטריון, שתיערך בחודש מאי בשנה הבאה. בסך הכל, רק 25 שחיינים ו-25 שחייניות משתתפים במשחקים האולימפיים, ואנחנו כמובן מקווים שגם הישראלים יהיו ביניהם.

 

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

צרו קשר

ornit@isr.org.il

09-8851970

09-8851969

 

בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200

שלוחה 1 - מחלקת רישום ותחרויות

שלוחה 2 - מנהל מקצועי

שלוחה 3 - הנהלת חשבונות

שלוחה 4 - אופרציה ושחייה אומנותית

שלוחה 5 - מנהלת המשרד משלחות, חופשות חיילים

 

  • FACEBOOK LINK
  • INSTAGRAM LINK
  • YOUTUBE LINK