כפסע מהיעד: עזרו לדניאל קציר לשבור שיא עולם ולחצות בפרפר את תעלת למאנש

10/07/2019

את דניאל קציר מכירים כיום כל שחייני המאסטרס של ישראל כמי ששובר שיאי ישראל למאסטרס כמעט בכל זינוק (מחזיק ב-15 כאלה נכון להיום, והוא רק בן 33). מיטיבי הלכת זוכרים שמדובר גם בשחיין הישראלי הראשון שייצג את ישראל בעולם במשחים למים פתוחים, ולאחד המוצלחים שבהם, כולל מקום תשיעי באליפות העולם, קריטריון אולימפי לבייג'ינג ועוד שלל הישגים.

 

כעת, הוא רודף אחרי יעד חדש. כנראה המאתגר ביותר בחייו הספורטיביים - שבירת שיא העולם בחציית תעלת למאנש, ולא סתם, בסגנון פרפר. מדובר באחד המשחים הקשים ביותר בעולם - כ-37 קילומטרים, במים קפואים, בין אנגליה לצרפת או ההפך, כשגם בסגנון חתירה מכונה היעד "האוורסט של השחייה".

 

 

ישראלים ספורים בלבד חצו עד היום את התעלה, אולם בפרפר אף ישראלי עדיין לא עשה זאת. רק שלושה בכל העולם צלחו את המשימה הקשה, כאשר שיא העולם בפרפר נקבע לפני 17 שנים על ידי ג'ולי ברדשו האנגלי ועומד על 14 שעות ו-18 דקות. קציר בהחלט מאמין שביכולתו לשבור את השיא והוא מתאמן כבר חודשים רבים לשם כך, כולל בתנאים קשים ובאמבטיות קרח להרגלת הגוף לתנאים.

 

קציר, שסבל בצעירותו מאסטמה רואה בזאת שליחות ומסר לשחיינים הצעירים ובכלל לסובלים מהמחלה: "10 עד 15 אחוז מהאוכלוסיה סובלים מאסטמה. בגלל זה אני חושב שחשוב מאוד שאנשים יידעו על ההשפעה החיובית שיש לשחייה על המחלה, שניתן להתגבר עליה ולשאוף תמיד להגיע לפסגת ההישגים". 

 

 

אלא שחציית התעלה, מלבד משימה קשה פיזית, היא גם עסק יקר מאוד: סירה מלווה, רישום להתאחדות האנגלית, שני שופטים, שהות ל-7-10 ימים, כרטיסי טיסה לשחיין, למאמן ולמלווה נוסף, וכן מחנה אימון בחו"ל כדי להסתגל לקור של המים בימים שלפני הצליחה. לשם כך, פתח קציר כבר לפני זמן מה בקמפיין מימון המונים, במטרה לגייס סכום של 100 אלף ש"ח. כעת, 11 יום לפני המועד האחרון לגיוס הכספים, הוא עומד על 94 אחוזי מימון ונמצא ממש בישורת האחרונה להשגת המטרה. "אני מזמין אתכם להיות שותפים למסע הזה", הוא אומר בקריאה לתורמים: "בואו נשים את ישראל ביחד על המפה".

 

קמפיין מימון ההמונים

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

צרו קשר

ornit@isr.org.il

09-8851970

09-8851969

 

בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200

שלוחה 1 - מחלקת רישום ותחרויות

שלוחה 2 - מנהל מקצועי

שלוחה 3 - הנהלת חשבונות

שלוחה 4 - אופרציה ושחייה אומנותית

שלוחה 5 - מנהלת המשרד משלחות, חופשות חיילים

 

  • FACEBOOK LINK
  • INSTAGRAM LINK
  • YOUTUBE LINK