שילו איילון: כל הכבוד למתן, חיכיתי הרבה זמן שישברו את השיא הזה

05/11/2019

מתן רודיטי (בני הרצליה) שבר אתמול (שני) את השיא הישראלי ב-1,500 מטר חופשי בתחרות בקליפורניה, כשקבע 15:17.98 דקות. מתן, המתאמן כחלק מתכנית של איגוד השחייה בארה"ב, יחד עם שחיינים מהנבחרת המקומית ומאמן הנבחרת דייב קלשהיימר, מחק מהטבלה את השיא הוותיק ביותר בבריכות ארוכות, ובקיר השיאים במכון וינגייט כבר מתחילים להכין את הלוח החדש עבורו.

 

 

מי שהחזיק בשיא ב-17 השנים האחרונות ועד אתמול הוא שילו איילון, משחייני המרחקים הטובים ביותר בהיסטוריה של ישראל, אשר קבע את השיא ב-2002 באליפות אירופה בברלין. תוצאה זו, אותה השיג כבר במוקדמות, העלתה אותו בזמנו למשחה הגמר, בתחרות בה שבר את השיאים הישראליים גם ב-400 וב-800 חופשי. בהמשך הקריירה, סיים שילו במקום השישי באליפות העולם בבריכות קצרות באינדיאנדפוליס, והיה גם לשחיין הראשון שיורד מגבול 15 הדקות ב-1,500 בבריכה קצרה.

 

לכבוד שבירת שיאו הוותיק, דיברנו עם שילו איילון, ושאלנו אותו על כך: "קודם כל, מגיע למתן כל הכבוד. חיכיתי הרבה זמן שישברו את השיא הזה. זה כבר התחיל להרגיש שהשיא כבר מאוד ישן וזה סימן מאוד חיובי ששוברים אותו. זה מחסום פסיכולוגי שנשבר, ואפשר עכשיו להתקדם לכיוון ה-15 דקות. הרגיש קצת שישראל תקועה במרחקים, כל פעם היו שמות של צעירים שהתקרבו, וזה משמח מאוד שהמחסום הזה נשבר. כמובן שיש לי רגש אישי לשיא, אבל זה כן מרגש ומשמח, חיכיתי 17 שנים, זה כאילו הבאתי ילד והוא הולך לצבא עכשיו". 

 

 

מה אתה מאחל למתן?

"אני מאחל לו הרבה בהצלחה, ישר כח, תמשיך ככה! זה שהשיא נשבר כשאתה בעומס זה בכלל משמח וזה אומר שיהיה עוד למה לצפות בהמשך. רק תצליח ומקווה שזה רק סיפתח למחסום ה-15 דקות, שהגיע הזמן ששחיין ישראלי ישבור אותו. אל תעצור לנוח על זרי הדפנה, תמשיך ככה!"

 

 

מה אתה זוכר מהשיא שלך אז ב-2002?

"אני זוכר שבאותו קיץ התאמנתי בארה"ב וחזרתי רק לאליפות אירופה, הייתה לי עונה מאוד טובה במכללות (בג'ורג'יה טק) ועברנו בקיץ להתאמן בבבריכה ארוכה במה שהייתה הכנה מאוד טובה. שברתי את השיא שלי אז ביותר מ-20 שניות במוקדמות, זה היה שוק בשבילי. למחרת הייתי צריך לשחות בגמר והיה פחות מוצלח, אבל עדיין זו הייתה חווייה מאוד חיובית - גמר אליפות אירופה, שיא ישראלי, אחד מהימים האלה שהכל מתחבר. אני מקווה שמתן מרגיש עכשיו אותו דבר, שיהנה מזה יום ומחר ימשיך לטחון קילומטרים לקראת היעד הבא".

 

 

 

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

צרו קשר

ornit@isr.org.il

09-8851970

09-8851969

 

בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200

שלוחה 1 - מחלקת רישום ותחרויות

שלוחה 2 - מנהל מקצועי

שלוחה 3 - הנהלת חשבונות

שלוחה 4 - אופרציה ושחייה אומנותית

שלוחה 5 - מנהלת המשרד משלחות, חופשות חיילים

 

  • FACEBOOK LINK
  • INSTAGRAM LINK
  • YOUTUBE LINK