איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי | פרויקטים

פרויקטים

פרויקט אנדר 14
אחד מפרויקטי הדגל של האיגוד, המאחד את מיטב השחייניות והשחיינים בגילאים הצעירים ואת מאמניהם ומאמנותיהם במטרה לספק להם קרקע מקצועית רחבה ופוריה לצעוד עליה לעבר עתידם בספורט המקצועני. הפרויקט נערך במתכונת של כשמונה מפגשים בעונה, כאשר שחיינית או שחיין שסיימו באליפות במקום הראשון והשני בכל סגנון, מרחק וגיל מוזמנים לכל שמונת המפגשים, ואילו אלו שסיימו במקום השלישי והרביעי מוזמנים לארבעה מפגשים. בסך הכל, מדובר על כ-140 שחייניות ושחיינים אשר יחד עם מאמניהם מקבלים את הכלים המקצועיים במפגשים. מי שמוביל את הפרויקט מקצועית מטעם האיגוד הוא ד"ר ליאוניד קאופמן, כאשר מנהל אותו נצר שומר שלום. זאת, תוך שיתוף פעולה מלא וחשוב עם מאמני האגודות, אשר מהווים את אחד המוקדים העיקריים של הפרויקט ולפיכך לוקחים חלק פעיל במיוחד במפגשים. פרט לאימוני הטכניקה המקצועיים בהובלת ד"ר ליאוניד קאופמן, זוכים השחיינים גם לאימון פילאטים תחת המדריכה כבי דש, וכן לשלל הרצאות מעניינות שיסייעו להם בעתידם כשחיינים.
 

פרויקט אנדר 16/18
בשנת 2019 ואחרי ההצלחה הגדולה של פרויקט אנדר 14, הוחלט להרחיב את הפרויקט ולהתאימו לגילאים הבוגרים יותר. למעשה, מדובר בבניית סגל רחב ומאוחד לנבחרת הקדטים ולנבחרת הנוער, תוך קיום מפגשים קבועים של אותו הסגל, ממנו גם עתידים לצאת השחיינים למשימות הבינלאומיות. איחוד הסגלים נעשה מתוך ראייה רוחבית ועמוקה, כדי לייצר מעבר חלק ככל הניתן בין גילאי הקדטים והנוער וליצור שפת שחייה משותפת לכל אורך שדרת הנבחרות הצעירות של איגוד השחייה. מי שמובילים מקצועית את הפרויקט הם מאמני הנבחרות הצעירות - עידו אפל (הפועל פ"ת), פקה נוטינן (מכבי חיפה) ועוזר מאמן הנבחרות רז בן שושן (הפועל כפ"ס-בית ברל), יחד עם עוזרי מאמן נבחרת הקדטים ימית ליבסטר (הפועל ירושלים) וגיא שחר (מכבי ויסגל רחובות), וכל זאת בתיאום של נצר שומר שלום. הפרויקט הוא בשיתוף מאמני האגודות כמובן ומערכי האימון מופצים גם הם מיד עם תום כל מפגש.


פרויקטי אתנה
אתנה היא המרכז הלאומי לקידום ספורט נשים בישראל. היחידה המקצועית הינה חלק ממכון וינגייט, בפיקוח משרד התרבות והספורט. איגוד השחייה מקיים בשיתוף עם אתנה שלל פרויקטים משותפים רבים במטרה ליצור הזדמנויות לילדות, נערות ונשים בספורט.

"סגל טופז" - סגל הבנות הצעירות המצטיינות בשחייה בגיל 13 עד 15, להן נערכות סדנאות טכניקה ייחודיות יחד עם מאמניהן ומאמנותיהן, מבדקים למניעת פציעות ועוד.
"סגל יהלום" - סגל השחייה האמנותית בגיל ה"קומן" והנוער
"ליגת אתנה" - שתי תחרויות חשיפה לגיל הצעיר בשחייה אמנותית, אשר נערכות בשיתוף אתנה.
קידום מקצועי של השחייניות האמנותיות הצעירות בתחרויות בוגרות ומתן מעטפת מקצועית.

כמו כן, ניתן סיוע למאמנות ולמדריכות השחייה במתן למלגות אימון והדרכה, סיוע במימון קורסים מקצועיים שונים ומגוונים, השתלמויות, הדרכות ועוד. דרכים נוספות לסיוע לקידום שחיית הנשים - סדנאות מתקדמות ייחודיות, סיוע בציוד מקצועי/תחרותי לשחייניות העילית, סיוע מימון תחרויות בחו"ל ועוד 


האקדמיה למצוינות במכון וינגייט
האקדמיה, אשר הוקמה במכון וינגייט בשנת 1990, היא שם נרדף לחינוך למצוינות ולהישגיות. מטרת האקדמיה לאפשר לספורטאים צעירים בעלי כישורים ויכולות לממש את הפוטנציאל הספורטיבי והאקדמי שלהם בתנאי אימון אופטימליים, המשולבים במערכת לימודית וחברתית ייחודית, וזאת תוך שיתוף פעולה עם האיגודים, בהם גם איגוד השחייה. בענף השחייה אימוני האקדמיה דרים בכפיפה אחת עם אימוני הנבחרת הלאומית וכך זוכים גם לתנאים המיטביים, מקצועית ולוגיסטית, המסופקים על ידי האיגוד. זאת, תוך חזון של שיתוף פעולה מלא עם אגודות האם של השחייניות והשחיינים ומאמניהם.


מרכז המצוינות בסן דייגו
בשנת 2017, עם מינויו של דייויד מארש ליועץ העל המקצועי של איגוד השחייה, הוחלט לקדם את שחייני העילית של ישראל, כמו גם את המאמנים הישראלים, בדרך נוספת. פתיחת מרכז מצוינות בארה"ב, אשר אליו יוכלו להגיע מיטב השחייניות והשחיינים הישראלים על מנת להתאמן לצד השחיינים הטובים בעולם, ותחת המאמנים הטובים בעולם, ובראשם דייויד מארש. כמו כן, מדובר במקום בו המאמנים הישראלים יכולים ללמוד ולהשתפר ברמת האימון שלהם ולהביא עימם את הידע למען פיתוח הדורות הבאים של צמרת השחייה הישראלית. חלק מבכירי השחיינים הישראלים שוהים במרכז המצוינות בסן דייגו לתקופות ממושכות בשנה, וחלקם מגיעים לשם לתקופות קצובות של מספר שבועות.

 

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200