איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  מזנקים ללו"ז: הכל על לוח התחרויות לעונה

מזנקים ללו"ז: הכל על לוח התחרויות לעונה

תאריך: 15/09/2022
מזנקים ללו"ז: הכל על לוח התחרויות לעונה
(תמונות: Maxim Dupliy)

אחרי פרסום לוח התחרויות לעונת 2022/23 נערכה אמש (רביעי) פגישת זום בה הוצג הלוח בהרחבה למאמנות ומאמני האגודות, כולל הסברים על השינויים הצפויים ומתן מענה לשאלות. מי שהעביר את המידע היה המנהל הטכני של איגוד השחייה נצר שומר שלום, וכעת נעביר אותו גם כאן, כדי שיהיה נגיש לכל המעוניין, בדגש על השחייניות והשחיינים כמובן.

תחרויות הליגה
הליגה המרכזית השנה תכלול ארבע תחרויות במכון וינגייט - אחת על בריכת 25 מטר ושלוש על בריכת 50 מטר. התחרויות מיועדות לגילאי 12 עד בוגרים, כשהאגודות יחולקו למספר קבוצות, בהתאם למספר השחיינים בכל אגודה. אורך כל תחרות יהיה כשלוש שעות, עם 45 דקות לחימום, בהן יוקצו גם מסלולים נפרדים לחימום לגילאים הצעירים יותר (14-12). בעקבות השיפוצים הצפויים בבריכה הישנה במכון וינגייט, לא תהיה בריכת חימום/שחרור לתחרויות שייערכו בבריכה ארוכה (מחזורים 4-2). מועדי התחרויות לגיל 12-בוגרים - 14-15 באוקטובר, 20-21 בינואר, 3-4 במרץ, 30 ביוני - 1 ביולי. לגילאי 10-11 איגוד השחייה מוציא תוכנית תחרויות מומלצת, אותה ניתן לבצע באגודות השונות לאורך השנה.  

 
ליגה למרחקים
בנוסף לתחרויות הליגה הרגילות, ייערכו שתי תחרויות ליגה למרחקים במכון וינגייט. הראשונה, למרחק של 800 מטר על בריכה קצרה, תיערך ב-9 בדצמבר ומיועדת לגילאי 13 (בנות) ו-14 (בנים) עד בוגרים, כולל מאסטרס. השנייה, למרחק של 1,500 מטר על בריכה ארוכה, תיערך ב-24 בפברואר, כחלק מאליפות ישראל ל-5 ק"מ בבריכה. כנהוג, השחייניות והשחיינים ישחו 2 במסלול בתחרויות אלו.

אליפויות ישראל לנוער ולבוגרים
כחלק מהגידול המבורך במספר השחייניות והשחיינים באגודות, בוצעו השנה מספר שינויים על מנת לשמור על איכות התחרות וזמני הצגות סבירים. ראשית, התחרות המרכזית בבריכות קצרות תתפרש השנה על פני חמישה ימים (4.5 ימי תחרות), מ-19 עד 23 בדצמבר, בדומה לאליפות על בריכות ארוכות בקיץ.  שנית, התווסף יום נוסף, 18 בדצמבר, אשר מיועד לשחייניות ולשחייני נוער (עד 18) שלא השיגו את המינימום הנדרש כדי להשתתף בתחרות (דרג ב'). שחיין שאין לו זמן מוכח מהשנתיים האחרונות, יוכל לשחות ביום המקדים, בדומה לתחרות הגל השני שנערכה לצעירים בשנים עברו. שחיינית או שחיין אשר ישתתפו בתחרות זו, יוכלו לקחת חלק במשחי השליחים בשאר ימי האליפות כרגיל.

בשונה משנים עברו ועל מנת למנוע בלבול, טבלאות המינימום לאליפויות השונות מפורסמות כבר כעת, כאשר לאליפות בבריכות הארוכות ניתן לקבוע מינימום מותאם גם על בריכה קצרה. את כל טבלאות המינימום תוכלו למצוא במסמך המצורף כאן. לא יהיו קנסות על אי עמידה במינימום באליפות (שכן השחיינים הגיעו תוך הוכחת יכולת זו), פרט למשחי 800 ו-1,500 חופשי, בהם גם לא תוגבל ההרשמה לפי קריטריון מוכח בלבד.


אליפויות הקיץ
שימו לב - כמו לפני שתי עונות, אליפות הבוגרים ואליפות הנוער בקיץ ייערכו בנפרד. אליפות הבוגרים תיערך ב-10-7 ביוני ותשמש כתחרות הקריטריון העיקרית לאליפות העולם ביפן (ה"טריילז"), ואליפות הנוער ב-21-16 ביולי, כשההשתתפות תתאפשר כמובן גם לבוגרים. גם באליפות זו, כמו בחורף, יהיה יום מקדים (דרג ב') למי שלא יעמדו במינימום.

אליפויות הצעירים
בלוח הזמנים של אליפויות הצעירים לא יהיה שינוי ביחס לשנה שעברה. אליפות גילאי 11-10 תיערך במתכונת של מחוזות - צפון ודרום, ואילו לשאר הגילאים הצעירים ייערכו מוקדמות ואליפות, כש-30 יעלו בכל משחה לתחרות הגמר. לתכנית התחרות יתווסף משחה 800 מטר חופשי לגילאי 14 בנים ולגילאי 13 בנות. למשחה זה יעפילו 20 שחייניות ושחיינים ולא 30, בכפוף לזמן מינימום נדרש.

איגוד השחייה עובד בימים אלו במרץ על מנת לאשר את התקנונים לכלל האליפויות בהקדם, על מנת שהשחייניות והשחיינים, כמו גם המאמנות והמאמנים, יוכלו להיערך בצורה מיטבית לרגעי השיא של העונה.

לאיזור התחרויות באתר

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-7602000
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200