איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  חליקה שלח מכתב תלונה לאיגוד העולמי על שחיינים מתוניסיה ומצרים

חליקה שלח מכתב תלונה לאיגוד העולמי על שחיינים מתוניסיה ומצרים

תאריך: 13/10/2023
חליקה שלח מכתב תלונה לאיגוד העולמי על שחיינים מתוניסיה ומצרים
יו"ר איגוד השחייה, מיקי חליקה, שלח היום (שישי) מכתבים לראשי האיגוד העולמי ובהם הביע זעזוע עמוק כלפי התנהלותם של שני שחיינים, האחד ממצרים והשני מתוניסיה, שהעלו ברשתות החברתיות פוסטים וסרטונים תומכי טרור. מדובר באלוף האולימפי מטוקיו 2020, אחמד חפנאווי מתוניסיה, ובעבדלרחמאן אלארבי המצרי.

על מדליסט הזהב האולימפי ב-400 מטר חופשי מתוניסיה כתב חליקה: "אני מביע את הדאגה והאכזבה העמוקה שלי בנוגע לנושא בעל חשיבות עליונה לקהילה שלנו ולהגינות של הספורט. הובא לידיעתי ששחיין המזוהה עם איגוד השחייה התוניסאי העלה חומרים בפלטפורמות שונות התומכים בטרור ובאידיאולוגיות קיצוניות. כחבר מסור ותומך של איגוד השחייה העולמי, אני מאמין בערכים ובעקרונות שהארגון שלנו פועל לפיהם. הספורט שלנו תמיד היה סמל לאחדות, מסירות ותחרות הוגנת, וזה מייאש לראות שאידיאולוגיות קיצוניות מכתימות את המוניטין של הספורט האהוב שלנו".

חליקה, ששלח מכתב דומה גם לגבי השחיין המצרי, ציין שהעדויות למעורבותם של שני השחיינים בקידום טרור הן לא רק עניין מדאיג אלא גם איום פוטנציאלי על הביטחון הלאומי של ישראל וכי חובה לנקוט בפעולה מיידית ונחרצת כדי לחקור את הטענות הללו לעומק. יו"ר איגוד השחייה הישראלי דרש מהתאחדות השחייה העולמית ומההתאחדות התוניסאית והמצרית לפתוח בחקירה רשמית ולנקוט באמצעי משמעת מהירים ומתאימים בהתאם לתקנון ולקוד ההתנהגות של האיגוד העולמי.

"לטרור ולקיצוניות אין מקום בחברה שלנו, על אחת כמה וכמה בספורט, וזו האחריות הקולקטיבית שלנו להבטיח שפעולות כאלה ייבדקו. אני סומך על כך שאיגוד השחייה העולמי יטפל בעניין הזה ברצינות ובשקיפות המרבית, תוך ביטוי לערכים שהספורט שלנו מייצג. אני ממתין בקוצר רוח לתגובתכם ולפעולות שיינקטו כדי לטפל בבעיה דחופה זו", סיכם חליקה.

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200