איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  בשל המצב: אילת לא תארח את גמר הסבב העולמי במים פתוחים

בשל המצב: אילת לא תארח את גמר הסבב העולמי במים פתוחים

תאריך: 14/10/2023
בשל המצב: אילת לא תארח את גמר הסבב העולמי במים פתוחים
בשל המצב הביטחוני בישראל, אילת לא תוכל לארח את תחרות הגמר של הסבב העולמי במים פתוחים, שהיתה אמורה להתקיים בעיר הדרומית בתחילת דצמבר. איגוד השחייה העולמי הודיע כי התחרות הועתקה לעיר פונשל שבפורטוגל, שתארח את התחרות האחרונה של השנה.

תחרות הסבב העולמי באילת היא אחת מתחרויות הדגל של המים הפתוחים בשנה ואליה מגיעים באופן מסורתי השחיינים הבכירים ביותר מרחבי העולם, ממדינות כמו אוסטרליה, ארה"ב, איטליה, הונגריה, גרמניה, ברזיל ועוד. התקופה בה מתקיימת התחרות, עונת החורף, בה לא ניתן לשחות בים במקומות רבים ברחבי תבל, הפכה את אילת ליעד אטרקטיבי מאוד.

השנה מדובר בתחרות חשובה מאוד לקביעת קריטריון לאליפות העולם בפברואר בקטאר, ומדינות רבות קבעו את התחרות באילת כתחרות קריטריון. זו גם התחרות האחרונה של 2023, בה נקבעים הזוכים של הסבב השנתי, ולכן היה צפוי להגיע לישראל מספר רב של שחיינים ושחייניות לצד הנציגים והנציגות מישראל.

יו"ר איגוד השחייה, מיקי חליקה: "התחרות היתה אמורה להתקיים בעוד חודש וחצי ובשל הנסיבות, בהחלטה מושכלת של האיגוד העולמי ושל איגוד השחייה בישראל, והדאגה לשלום הספורטאים, לא היתה ברירה אלא שלא לקיים כאן את התחרות. כולנו תקווה שהמצב הביטחוני ישתפר ונוכל לחזור לארח את אחת מתחרויות הדגל השנתיות של המים הפתוחים בעולם".

נעם צבי, יו"ר הוועדה המארגנת של הסבבים העולמיים והאירופיים בישראל ב-13 השנים האחרונות, אמר: "אני סבור שבמצב המלחמה בו נמצאת המדינה, יש לרכז את כל המאמצים וכל הכספים בסיוע למדינה במלחמה בטרור וגם בהכנות האולימפיות. אירוח אירועים בינלאומיים יכול לחכות לימים טובים יותר".

צילום: יניב כהן, איגוד השחייה

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200