איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  פעילויות של משפחת השחייה למען תושבי הדרום וחיילי צה"ל

פעילויות של משפחת השחייה למען תושבי הדרום וחיילי צה"ל

תאריך: 19/10/2023
פעילויות של משפחת השחייה למען תושבי הדרום וחיילי צה"ל
פרוץ המלחמה הוביל לפעילויות התנדבות מדהימות בכל רחבי הארץ של אזרחים רבים שנטלו יוזמה, גייסו כסף, בישלו, שינעו אוכל וציוד והרשימה עוד ארוכה. גם בקהילת השחייה היו יוזמות יפות של אגודות ואנשי שחייה.
על איסוף הציוד והאוכל של נבחרת השחייה האומנותית כבר סיפרנו לכם. אנחנו שמחים לספר על יוזמות נוספות.

הדר בן דרור אחראית על יוזמה חברתית, של אנשי שחייה מקהילת המים הפתוחים, מאמנים ומדריכי שחייה, מורים לחינוך גופני, הידרותרפיסטים ועוד.
בן דרור מספרת: "המשימה היתה להוציא את המפונים מעוטף עזה ויישובי הדרום מהחדרים שלהם במקומות האירוח, ולגלות להם את סגולות הריפוי של המים. השהות במים מורידה לחץ, משחררת ומאפשרת לגוף רפיון ושיקום".

הפעילות מתרכזת במלונות ים המלח, בבית ההארחה עין גדי, במרכז ספיר ובאילת אשר מארחת 60 אלף מפונים. הפעילות היא בכל בריכה פתוחה הסמוכה למקומות האירוח, אליהם נשלחים צוותים שיוצרים קשר עם המשפחות, מגיעים עם ציוד להפעלה, בגדי ים ומשקפות. זאת מכיוון שהרוב הגדול של המפונים עזב את הבית כשרק הבגדים על גופו, בלי תיק ובלי ציוד מתאים לחיי שיגרה.
איש צוות אחד נשאר לשוחח, בודק צרכים ומוצא פתרונות (כמו למשל בגד ים לאישה שומרת מסורת), מחלק וגם אוסף ציוד, ושאר הצוות נכנס עם הילדים והמבוגרים למים ומפעיל אותם במשחקים וגם בתרגולי שחייה.

14 הידרותרפיסטים מהטובים בארץ פועלים כרגע רק באילת, אבל נערכים לסיוע גם במקומות אחרים. כולם, בהתנדבות, עושים טיפולים אישיים וקבוצתיים. אורגנו גם מגבות וצוות היסעים מהמלון לבריכת הטיפול וחזרה.
במקביל, ממשיך המבצע לאיסוף ציוד משחיינים ברחבי הארץ וגיוס תרומות בזכותו נקנה ציוד לבריכה.

אגודת עירוני הוד השרון פתחה מוקד, בשיתוף פעולה עם ארגון שאוסף תרומות לחיילים, והזמינה את כל שחייני ושחייניות האגודה לתרום ציוד הכרחי לחיילים (מוצרי היגיינה, חטיפים, סוללות, בגדים טרמיים ועוד). יחד עם התרומות והציוד צירפו הילדים גם מכתבים וציורים לחיילים על מנת להרים להם את המורל ואת המוטיבציה. הכול נשלח לחיילים בשטח.


הציוד שנתרם ע"י עירוני הוד השרון

אגודת א.ס רמת השרון גייסה תרומות והעבירה לחיילים בדרום עשרות אולרי לדרמן, מטענים ניידים ופנסי ראש. בנוסף ביצעה קנייה של מוצרי היגיינה, מגבות, חטיפי חלבון. מגנזיום ואבקות חלבון. השחיינים והשחייניות גם אפו עוגיות שנשלחו לחיילים.


ציורים של ילדי רמה"ש

האגודה שלכם/ן השתתפה גם בפעילות דומה? ספרו לנו ונשתף את כולם/ן.

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200