איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  איגוד השחייה העולמי הודיע על תחרות גביע העולם באילת ב-2024

איגוד השחייה העולמי הודיע על תחרות גביע העולם באילת ב-2024

תאריך: 14/11/2023
איגוד השחייה העולמי הודיע על תחרות גביע העולם באילת ב-2024
איגוד השחייה העולמי פרסם את לוח התחרויות של 2024 במים פתוחים והתחרות המסכמת של השנה, גמר הסבב העולמי, צפויה להתקיים באילת.

כזכור, כמיטב המסורת בשנים האחרונות, היה אמור להתקיים בתחילת דצמבר השנה גמר הסבב באילת, אולם מיד עם פרוץ המלחמה בעזה נאלץ איגוד השחייה בישראל לבטל את האירוח והתחרות הועתקה לעיר פונשל שבפורטוגל.

יו"ר הוועדה המארגנת של הסבבים במים פתוחים בישראל, נעם צבי, שוחח עם פרה מירו, מנהל ענפי הספורט באיגוד השחייה העולמי, ששאל אם ישראל מעוניינת לארח את הסבב בשנה הבאה. צבי השיב בחיוב וציין שיראה בזה הבעת אמון של האיגוד אם זה יפורסם בלוח התחרויות של שנה הבאה.

תחרות הסבב העולמי באילת היא אחת מתחרויות הדגל של המים הפתוחים בשנה ואליה מגיעים באופן מסורתי השחיינים הבכירים ביותר מרחבי העולם, ממדינות כמו אוסטרליה, ארה"ב, איטליה, הונגריה, גרמניה, ברזיל ועוד. התקופה בה מתקיימת התחרות, עונת החורף, בה לא ניתן לשחות בים במקומות רבים ברחבי תבל, הפכה את אילת ליעד אטרקטיבי מאוד.

ב-2024 צפויות נכון לעכשיו להתקיים שלוש תחרויות מים פתוחים באילת: התחרות הראשונה אמורה להתקיים במרץ הקרוב - הסבב האירופי ואליפות ישראל ל-5 ק"מ, 10 ק"מ ושליחים, בספטמבר מתוכננת להתקיים אליפות אירופה לנוער ובסוף השנה כאמור גמר הסבב העולמי.

נעם צבי: "אני שמח וגאה שהאיגוד העולמי מביע אמון באיגוד השחייה ומאמין בתרומה שלנו לענף המים הפתוחים. הביטול של התחרות השנה היתה מוצדקת בשל המצב. אני חייב לציין את האיגוד הפורטוגלי שפנה אליי במיוחד ושאל אם זה בסדר מבחינתנו שהם יארחו את התחרות וביקש את ברכת הדרך".

צילום: יניב כהן, איגוד השחייה

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200