איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  האיגוד ביקש מהאיגוד העולמי פתרונות לקביעת קריטריון לפריז

האיגוד ביקש מהאיגוד העולמי פתרונות לקביעת קריטריון לפריז

תאריך: 06/12/2023
האיגוד ביקש מהאיגוד העולמי פתרונות לקביעת קריטריון לפריז
אתמול (5.12.23) התקיימה שיחת וידיאו בין איגוד השחייה ואיגוד הכדורמים בישראל לבין בכירי איגוד השחייה העולמי. המטרה היתה מציאת פתרונות לקביעת קריטריונים אולימפיים לפריז 2024, אם ישראל לא תוכל להשתתף מסיבות ביטחוניות באליפות העולם שתתקיים בדוחא שבקטאר, בפברואר הקרוב.
עשרה נציגים מהאיגוד העולמי, שהשתתפו בפגישה, קיבלו בתחילתה סקירה כללית על המצב הביטחוני בישראל. במהלך השיחה החלו להישמע אזעקות שגרמו לעיכוב מכיוון שמספר משתתפים נאלצו להיכנס למרחבים מוגנים.

כל ענף הציג את ההשלכות של אי השתתפות בדוחא באשר לקביעת הקריטריון לפריז, כאשר אם לא יימצאו פתרונות אלטרנטיביים יהיה בלתי אפשרי לקבוע קריטריונים למשחי השליחים בבריכה, לתחרויות המים הפתוחים, לשחייה האומנותית ולכדורמים.

כידוע, בטוקיו 2020 סיים מתן רודיטי במקום הרביעי בתחרות המים הפתוחים. נבחרת השחייה האומנותית נמצאת בשנה האחרונה בטופ העולמי - בשקלול האולימפי של שלושת התרגילים הקבוצתיים היא סיימה במקום החמישי באליפות העולם השנה ביפן ובמקום הרביעי בתרגיל הדואט. כך שללא דרך חלופית לקביעת קריטריון, או כרטיס חופשי, הספורטאים והספורטאיות לא יוכלו להתחרות בפריז.


מתן רודיטי
 
המסר של האיגודים הישראלים היה שאם השב"כ יאפשר מבחינה ביטחונית למשלחת לצאת לדוחא, אז ישראל תשתתף באליפות העולם. באיגוד העולמי הביעו הזדהות עם הטרגדיה שעוברת ישראל, המסר שלהם היה שהם מבינים את המצב, ישקלו את כל הפתרונות האפשריים ויעלו אותם לדיון בפגישה נוספת שתתקיים בעוד כעשרה ימים.

יו"ר איגוד השחייה מיקי חליקה: "ביטחון הספורטאים מבחינתנו הוא מעל הכול, אנחנו מעוניינים להגיע לדוחא ונעשה זאת רק אם המדינה והשב"כ יאשרו לנו להיות שם".

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200