איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  איגוד השחייה קיים טקס לזכר עדן נימרי ז"ל

איגוד השחייה קיים טקס לזכר עדן נימרי ז"ל

תאריך: 23/12/2023
איגוד השחייה קיים טקס לזכר עדן נימרי ז"ל
איגוד השחייה קיים הבוקר (23.12.23) טקס מיוחד לזכרה של סרן עדן נימרי ז"ל, בת 22 בנופלה, שהיתה מפקדת צוות ברוכב שמיים ונהרגה בקרב במוצב נחל עוז ב-7 באוקטובר.

עדן היתה שחיינית תחרותית עד גיל 18, התאמנה מגיל צעיר עד תקופת הצבא במועדון פארק המים רעות, והיתה חלק מנבחרת הנוער של ישראל. היא גדלה במשפחת שחייה נפלאה, כאשר מלבדה גם אחותה נוגה שחיינית, אביה מיכאל שחיין מאסטרס ויחד עם אשתו שרון - שניהם שופטי שחייה.
 
לצפיה בטקס לזכר עדן נימרי ז"ל

עדן שילבה בין אימונים ותחרויות בבריכה לבין מים פתוחים וגם כשהתגייסה לצה"ל היתה מגיעה לשחות בחופשות. היא ויתרה על האפשרות להתגייס כספורטאית מצטיינת ולהמשיך להתמקד בשחייה והתגייסה לקורס טיס. בסופו של דבר הגיעה ליחידת רוכב שמיים בחיל התותחנים וכשסיימה את מסלול ההכשרה יצאה לקצונה וחזרה ליחידה כדי לפקד על צוות.

בזמן התקפת המחבלים ניהלה עדן באומץ ובתושייה קרב יריות עם המחבלים, במהלכו חיסלה מחבל שהתקרב למיגונית בה שהתה עם תצפיתניות. לאחר מכן נכנסו מהפתח של עדן מספר מחבלים, היא ניהלה אתם קרב יריות, עד שהם התחילו לזרוק רימונים שגרמו למותה. היא גוננה על החיילות שלה, דאגה להן למסתור והגנה עליהן בגופה ובזכותה חלק מהתצפיתניות ושאר לוחמות הצוות שלה ניצלו.

הטקס התקיים לפני פתיחת תחרות "ההזדמנות האחרונה" שהתקיימה בבריכה הלאומית במכון וינגייט. בטקס נשאו דברים מנכ"ל איגוד השחייה מיקי גפן, אחותה של עדן הדר נימרי והמאמן שלה כרמל לויתן. יהי זכרה ברוך!


כרמל לויתן, מאמנה של עדן


מנכ"ל איגוד השחייה מיקי גפן


שחייני פארק המים רעות בטקסהשופטים בטקס

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200