איגוד השחייה בישראל
חיפוש
יוטיוב איגוד השחייה אינסטגרם איגוד השחייה איגוד השחייה פייסבוק דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר (מקש קיצור 4)
איגוד השחיה
תפריט
ראשי  |  חדשות  |  "מרגש, כיף לעשות את זה עבור המדינה שלנו"

"מרגש, כיף לעשות את זה עבור המדינה שלנו"

תאריך: 19/02/2024
"מרגש, כיף לעשות את זה עבור המדינה שלנו"
אנסטסיה גורבנקו נחתה היום (שני) בישראל לאחר הזכייה שלה במדליית הכסף באליפות העולם בשחייה שהסתיימה בקטאר. גורבנקו נחתה יחד עם המאמן אייל עילם ישירות למסיבת עיתונאים מיוחדת שהתקיימה בנתב"ג.

"אני עדיין לא מעכלת את הזכייה אבל לאט לאט אני מתחילה להבין את מה שקרה אתמול", סיפרה גורבנקו לתקשורת. "זה מרגש, כיף מאוד לעשות את זה עבור המדינה שלנו על אדמת קטאר. אני יודעת שהקהל המקומי לא רצה שאזכה על אדמת קטאר, והבוז הגיע כי זה הפריע להם".


גורבנקו במסיבת העיתונאים

“ידעתי שרק עלייה לגמר תהיה צעד מאוד גדול בשבילי, להגיע סוף סוף לגמר שני ולא רק ב-200 מעורב. ידעתי שבגמר הכול יהיה צמוד ופתוח, ניסיתי להתרכז במסלול שלי ולא להסתכל על הבנות שמסביבי וזה באמת עבד טוב. במאה מטרים האחרונים כבר הסתכלתי והייתי בשוק שזה צמוד. שרתי לעצמי שיר כדי להתמודד עם הלחץ, רציתי ליהנות מהדרך ומהמשחה עצמו", היא סיפרה.

על העתיד הקרוב סיפרה השחיינית: "המטרות שלי כעת זה לשבור את השיאים האישיים שלי ולראות לאן זה ייקח אותי בכל תחרות. אם לפני שלושה חודשים היו אומרים לי שאהיה במקום השני בעולם ב-400 מטר מעורב הייתי צוחקת. אבל אחרי ה-7 באוקטובר היו לי שבועיים בהם הייתי צריכה להתאפס על עצמי ולהבין מה המטרות שלי, והבנתי שמה שאני צריכה לעשות זה להמשיך לייצג את ישראל בכבוד בכל העולם, במיוחד במקומות כמו קטאר. הייתי רוצה להתברג לפחות בין 4-2 משחים שונים, גם באולימפיאדה. לשחות 400 מעורב פותח עוד אפשרויות". 

"אני מקווה שהזכייה תראה לילדות הקטנות שבאגודות שהן יכולות להעז לחלום, אני מקווה שזה ימשוך עוד בנות לשחייה כי בסופו של דבר התחלתי בספורט הזה בשביל הכיף והחוויה", היא סיכמה.
 
יו”ר איגוד השחייה, מיקי חליקה, אמר: “זו התרגשות גדולה משום שבשלושת החודשים האחרונים לפני האליפות הזו לא היה ברור בכלל שנגיע לקטאר, ולמרות שהיו רגשות מעורבים, היה ברור לנו שאם נגיע לשם, הגשמת החלומות שלנו היא בעצם המשימה שאנחנו מייחלים אליה. ההתנהלות בקטאר הייתה מאוד מאתגרת לספורטאים שלנו, היינו צריכים להיות בבריכה ובמלון עם מאבטחים מקומיים ומאבטחים ישראלים שהפכו את החוויה שלנו ליותר נעימה".


מיקי חליקה במסיבת העיתונאים

“הדבר הכי חשוב הוא שאתמול נקבעה היסטוריה. פעם ראשונה בשחייה הישראלית שאנחנו עומדים על הפודיום באליפות העולם בבריכות של 50 מטר. אנסטסיה הייתה פעמיים אלופה בבריכות של 25 מטר, והפעם היא עשתה את זה בבריכות של 50 מטר ובגדול עם מדליית כסף אדירה, וכפי שראיתם הייתה פסע ממדליית זהב. ההתמודדות שלה עם שריקות הבוז וקריאות הגנאי היא התשובה הכי טובה שמדינת ישראל יכולה לתת. כמות הברכות והאיחולים שקיבלנו מהאיגוד העולמי ומאיגודים במדינות שונות הן גדולות”, אמר היו"ר.
 

צרו קשר


דוא"ל office@isr.org.il
טלפון 09-8851970
וואצאפ 050-733-5595
פקס 09-8857969
כתובת בניין ההנהלה, מכון-וינגייט, נתניה 4290200